Intensywnie rosnące chwasty

Niektóre z chwastów są stosunkowo łatwe w usuwaniu, inne wręcz przeciwnie. Walka z nimi wymaga wówczas dużo czasu, cierpliwości oraz zastosowania silnych preparatów chwastobójczych. Trudność walki z chwastami jest w dużej mierze zależna od tego, jak szybko chwasty wzrastają.

Zazwyczaj jest tak, że im szybciej chwast rośnie, tym trudniej jest go zniszczyć, gdyż trudniej jest pozbyć się dojrzałej, silnej rośliny. Najszybciej rosnące chwasty często są jednocześnie pięknymi roślinami, oto niektóre z nich. Pierwszy chwast, który spotkać można niemal na każdym kroku i w każdym ogrodzie to koniczyna biała.

Nie jest to roślina wymagająca, dlatego też może zarosnąć większość gleb i upraw. Bardzo szybko się rozwija i zaczyna kwitnąć i chociaż kwiaty ma piękne i cieszące oko, to przez rolników nie jest mile widziana. Inne piękne i szybko rozwijające się chwasty to stokrotki, często zarastają one łąki oraz uprawy zbóż.

Stokrotki szczególnie upodobały sobie także trawniki, które porastają na dużych obszarach. Jednak zdecydowana większość ogrodników nie pozwala tym, bądź co bądź, chwastom zakwitnąć i regularnie je kosi. Na polskich łąkach, polach i ogrodach bardzo często spotkać można także mniszka lekarskiego, czyli popularnie wszystkim znany mlecz.

To bardzo pospolity chwast, który szybko się rozrasta i jest bardzo trudny w zwalczaniu. Ma bardzo głębokie korzenie przez co trudno jest go usunąć, gdyż sam system korzenny wystarczy do tego, by chwast przetrwał w glebie.