Jak stosować opryskiwacze polowe w roli

Opryskiwacze polowe znacznie ułatwiają rolnikom walkę z chwastami czy chorobami roślin. Opryskiwacze takie są przeznaczone do zabiegów ochrony roślin oraz do nawożenia gleby płynnymi nawozami. Takie urządzenia świetnie sprawdzą się w średnich oraz dużych gospodarstwach rolnych, gdyż nie tylko ułatwiają pracę rolnikom, ale także znacznie przyspieszają cały proces opryskiwania.

Rolnicy w zależności od wielkości roli i opryskiwanej ziemi, mogą wybierać pomiędzy różnymi typami opryskiwaczy. Główną różnicującą je cechą jest ich pojemność. Obecnie na rynku opryskiwaczy dostępne są urządzenia od pojemności 1000 litrów do ponad 4000 litrów.

Im większa ziemia do opryskiwania, tym zaleca się używanie większego opryskiwacza. Konstrukcja opryskiwacza jest zbudowana z odpowiednio dobranych elementów, z których każdy jest proszkowo malowany, co zabezpiecza sprzęt przed korozją, a jednocześnie nadaje mu estetyczny wygląd. Zbiornik opryskiwacza jest od wewnątrz wykonany z polietylenu i ma gładkie wykończenie ścianek, co ułatwia jego oczyszczanie.

Każdy z opryskiwaczy posiada także osobny zbiornik na czystą wodę, co umożliwia płukanie opryskiwacza jeszcze na polu wykonania oprysku. W opryskiwaczu środek opryskowy jest rozpuszczany bezpośrednio, co jest ważne szczególnie w przypadku takich oprysków, w których składniki aktywne nie powinny zbyt długo zostawać w pojemniku. Podczas oprysku gotowy preparat jest przekazywany do głównego zbiornika, następnie podnoszona jest belka polowa i rozpoczyna się proces opryskiwania.

Zawór utrzymuje przez cały czas to samo ciśnienie oprysku, przez co równomiernie rozkłada preparat na glebę.

nawóz długodziałający