Nawozy azotowe z siarką

Nawozy azotowe z siarką mają granulowaną formę, są barwy białej lub szarej. Granulki mają zazwyczaj wielkość od 2 do 5 milimetrów. Nawóz taki zawiera zazwyczaj około 27,5% czystego azotu oraz około 4,5% siarki. Nawozy azotowe z siarką mają bardzo uniwersalne zastosowanie, jednak przede wszystkim używa się ich pod różnego typu rośliny uprawne.

Nawozy azotowe z siarką są stosowane szczególnie w uprawach zbóż ozimych oraz jarych, roślin przemysłowych, warzyw a także w sadownictwie. Nawozy takie sprawdzają się także bardzo dobrze przy nawożeniu upraw roślin takich jak kapusta, rzepak, kalafior, kalarepa czy gorczyca. Jest także wykorzystywany do nawożenia upraw roślin strączkowych, ziemniaków, cebuli, chrzanu oraz czosnku. Nawozy azotowe z siarką są bardzo wolno wymywane z gleby oraz wolno pobierane przez rośliny, dlatego też nie ma częstej konieczności ich nawożenia.

Jest to duże ułatwienie oraz oszczędność czasu dla rolników. Nawozy tego typu ograniczają przy okazji pobieranie potasu oraz fosforu. Nawozy azotowe z siarką są pakowane w specjalne worki lub też sprzedawane luzem. Nawóz jednak należy zabezpieczać przed działaniem wody oraz przed zawilgoceniem, gdyż może to wpływać na właściwości preparatu.

Nawozów azotowych nie można także przewozić z substancjami, które mogą wejść w reakcję z azotem. Zabronione jest więc transportowanie tych nawozów z chlorkami, kwasami, tlenkami oraz węglem. W pobliżu nawozów azotowych z siarką nie powinny znajdować się także żadne materiały łatwopalne.