Popularne środki chwastobójcze

Każdego roku wszyscy rolnicy stają przed wyborem środków chwastobójczych. A wybór ten nie jest łatwy, gdyż z roku na rok takich środków przybywa. Coraz trudniej jest zatem wybrać te najlepsze i najskuteczniejsze. Czym jednak warto się kierować przy wyborze preparatów chwastobójczych? Na pewno dużą rolę odgrywać będzie skład każdego z takich produktów.

Producenci preparatów chwastobójczych wręcz prześcigają się w reklamowaniu własnych produktów, mówiąc o ich ponadprzeciętnej skuteczności, łatwości aplikacji oraz wydajności. Wybór odpowiedniego preparatu jest uzależniony głównie od zawartych w nim składników aktywnych. Warto zwrócić także uwagę na datę przydatności produktu do użycia oraz jego wydajność. Przed zakupem środków chwastobójczych należy także zbadać w laboratorium glebę oraz ocenić to, jakie chwasty atakują rośliny.

Zdobycie tej wiedzy znacznie ułatwi dobór odpowiedniego preparatu chwastobójczego. Najpopularniejszymi obecnie środkami do walki z chwastami są herbicydy. Przy ich wyborze sprawdzić należy skład produktu i przeanalizować dokładnie wszystkie zawarte w nim składniki aktywne. Jest to bardzo ważne, gdyż niektóre z tych składników działają tylko i wyłącznie w ściśle określonych warunkach, np. w konkretnej temperaturze. Jeżeli więc źle wybierzesz herbicyd, nie patrząc na jego skład, może się on okazać zupełnie nieskuteczny. Czasami warto jest zmieszać ze sobą nawet dwa produkty, aby podnieść ich właściwości i działanie. Jednak należy wcześniej sprawdzić czy składniki aktywne nie będą się wykluczać i osłabiać.