Zwalczanie chwastów jednoliściennych

W walce z chwastami jednoliściennymi stosuje się przede wszystkim herbicydy, które skutecznie walczą także z chwastami dwuliściennymi.

Odpowiednio dobrany środek usunie chwasty już na samym początku ich wzrastania. Nie jest to jednak jedyna zaleta, gdyż preparaty wykazują silne właściwości zapobiegawcze. Zapobiegają nawrotowi niechcianych chwastów. Preparaty nie są szkodliwe dla roślin uprawnych i chronią je przez cały okres wzrostu. Wybrane preparaty są polecane szczególnie do walki z takimi chwastami jak: wyczyniec polny, tomka oścista, wiechlina roczna oraz miotła zbożowa. Niektóre z dostępnych na rynku środków chronią rośliny przez kilka sezonów.

Herbicyd może posiadać w swoim składzie dwa aktywne składniki. Dzięki temu zwiększa się siła jego działania. Ma też bardziej uniwersalne zastosowanie i skutecznie walczy zarówno z chwastami jednoliściennymi, jak i dwuliściennymi. Składniki te uodparniają także glebę przed nawrotem chwastów i są dodatkową ochroną dla roślin uprawnych.

Wybrany herbicyd może działać zarówno na liście chwastu, jak i wewnątrz gleby. Na długi czas zabezpiecza także ziemię przed ponownym atakiem chwastów. Aby preparat był skuteczny, należy zapoznać się z jego dawkowaniem, gdyż zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża jego ilość mogą okazać się nieskuteczne.

 

https://www.ziemovit.pl/poradnik